Інформація про результати діяльності місцевої прокуратури на території Луцького району у першому півріччі 2016 року (на виконання вимог ч. 4 ст. 6 Закону України "Про прокуратуру")

Загальна характеристика злочинності

 

Рівень злочинності на території району зріс і у розрахунку на 10 тис. населення становить 76,6 (за аналогічний період минулого року – 59,6).

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 596 кримінальних провадженнях, що на 23,4% більше ніж за аналогічний період минулого року (483).

Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять злочини середньої тяжкості та тяжкі злочини (74%).

На 39,6% збільшилась кількість зареєстрованих злочинів проти життя та здоров'я з 48 до 67, а їх питома вага становить 13,8%. На території району у 2016 році вчинено 1 умисне вбивство та 1 особі спричинено тяжкі тілесні ушкодження (стільки ж було вчинено за аналогічний період 2015 року).

Спостерігається суттєве зростання (на 41,2% з 245 до 346) вчинених злочинів проти власності, які складають 71,5% від загальної кількості зареєстрованих. Так, у районі ріст крадіжок склав 40,6% (з 207 до 291), шахрайств з 24 до 43 або на 79,2%. Не змінилась у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість зареєстрованих розбійних нападів та грабежів (зареєстровано по 1 злочину).

Збільшилась на 35,7% кількість вчинених злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 14 до 19), зафіксовано 7 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами (2015 - 3).

Розкриття кримінальних правопорушень, за остаточними результатами досудового розслідування, що зареєстровані в поточному році, становить 28,4% (2015 – 48,4%). По області середній показник становить – 26,4% (2015 -  49,6%).

Із числа розкритих злочинів, у стані алкогольного сп'яніння вчинено 18 злочинів (2015 – 20), особами, які раніше вчиняли злочини – 29 (2015 - 33).

Неповнолітніми або за їх участі вчинено 6 злочинів (2015 - 7).

Здійснюючи повноваження щодо координаційної діяльності правоохоронних органів прокуратурою в лютому та квітні поточного року проведено спільні наради щодо діяльності правоохоронних органів у сфері протидії злочинності, на яких звернуто увагу на вказані проблемні питання у боротьбі зі злочинністю.

У зв’язку з реорганізацією органів поліції, ліквідацією в місцевих відділах підрозділів по боротьбі з економічною злочинністю та з незаконним обігом наркотичних засобів, створенням відповідних управлінь поліції на міжрегіональному рівні, тривала відсутність законодавчого врегулювання діяльності таких підрозділів, результати роботи у боротьбі із злочинами у сфері економіки та незаконним обігом наркотичних засобів таких відділів на даний час відсутні.

Вказана інформація надається для відому, оскільки відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" одним із завдань останньої є протидія злочинності, а органи місцевого самоврядування вправі надати оцінку результатам такої діяльності шляхом оголошення резолюції недовіри керівнику органу поліції.

 

Штатна чисельність прокурорів в Луцькій місцевій прокуратурі становить 27, з яких на даний час 3 посади вакантні.

Узагальнені статистичні та аналітичні дані про діяльність місцевої прокуратури у 2016 році подаються у відповідності до функцій, які покладаються на органи прокуратури відповідно до ст. 2 Закону України "Про прокуратуру" в чинній редакції.

 

Нагляд за додержанням законів органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство

 

Вказана конституційна функція органів прокуратури відповідно до положень ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України реалізується у формі процесуального  керівництва досудовим розслідуванням. Станом на 01.07.2016 середнє навантаження на одного процесуального керівника становить 265 кримінальних проваджень, в той час, як до реформування органів прокуратури цей показник складав 63 проваджень на одного із 8 процесуальних керівників прокуратури Луцького району.

Залишок кримінальних проваджень, які знаходяться у провадженні слідчих Луцького відділення поліції Луцького ВП ГУНП України в області, становить 1058 проваджень.

Упродовж 6 місяців 2016 року прокурорами до суду скеровано обвинувальних актів у 81 кримінальному провадженні, в тому числі у 3 - з угодами про примирення, 2- з угодою про визнання винуватості.

За результатами перевірок процесуальними керівниками скасовано 13 незаконних постанов слідчих СВ Луцького ВП про закриття кримінальних проваджень. Прокурорами у кримінальних провадженнях з метою забезпечення ефективного та об’єктивного слідства надано 145 письмових вказівок слідчим.

Здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням прокурорами погоджено та підтримано в суді 165 клопотань про вжиття заходів забезпечення кримінального провадження, усі з яких слідчими суддями задоволено.

Зокрема, 108 клопотань про застосування заходів забезпечення  провадження у виді тимчасового доступу до речей і документів та арешту майна; 27 клопотань про застосування запобіжних заходів, з яких 8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, 17 – у вигляді особистого зобов’язання, 2  - у вигляді домашнього арешту; 27 клопотань про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, 3 клопотання про проведення обшуків та оглядів.

Прокурорами прийнято участь у судовому розгляді 88 скарг на дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, в тому числі щодо невнесення відомостей в ЄРДР - 46, оскарження рішень про закриття проваджень – 28.

Крім того, прокурорами постійно перевіряється стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими СВ Луцького відділення поліції Луцького ВП ГУНП у Волинській області, та вживаються заходи щодо усунення і недопущення процесуальних порушень слідчими в ході їх розслідування.

За результатами вивчення проваджень місцевою прокуратурою начальнику ГУНП у Волинській області скеровано 1 узагальнюючий лист щодо проведення службового розслідування та вжиття заходів реагування відносно осіб, які допустили порушення законодавства.

У кримінальних провадженнях, обвинувальні акти у яких скеровано до суду встановлено збитків, заподіяних злочинами на суму понад 820 тис. грн., з яких відшкодовано 382 тис. грн. (47 %).

 

У відповідності до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", місцевою прокуратурою в поточному році перевірено 21 оперативно-розшукову справу та надано письмових вказівок у 12 з них.

 

Підтримання державного обвинувачення в суді

 

За участі прокурорів місцевої прокуратури судами розглянуто 41 кримінальне провадження, у 36 з яких постановлено обвинувальні вироки, у тому числі на підставі угод про примирення – 2, на підставі угоди про визнання винуватості – 1. Кримінальні провадження з реабілітуючих підстав не закривались.

На 4 вироки суду першої інстанції прокурорами подано апеляційні скарги.

У двох випадках судом приймались рішення про повернення прокурору обвинувального акту у кримінальному провадженні, які за скаргами прокурора апеляційним судом області скасовано.

Прокурорами місцевої прокуратури за дорученням прокуратури області та Генеральної прокуратури України на даний час у суді підтримується державне обвинувачення у кримінальних провадженнях про обвинувачення посадових осіб ГУ ДФС у Волинській області в одержанні неправомірної вигоди, за ознаками кримінального  правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, за фактами привласнення державних коштів посадовими особами КХП-2 та директором одного з приватних підприємств на загальну суму близько 69 млн. грн.

 

Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої

свободи громадян

 

Відповідно до компетенції та територіальної юрисдикції Луцькою місцевою прокуратурою забезпечується виконання вказаної функції у 11 піднаглядних органах та установах, в яких продовж першого півріччя 2016 року проведено 22 перевірки з вказаних питань. Особлива увага зверталась на законність тримання осіб у місцях несвободи, забезпечення їх належними умовами утримання.

Для відому в спецустановах органів національної поліції, зокрема в ізоляторі тимчасового тримання, утримувались 265 осіб, з них: 130 осіб, яким обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, 68 – затриманих, за підозрою у вчиненні злочину, 30 засуджених, 105 адмінарештованих. На обліку в Луцькому МРВ КВІ УДПтСУ в області перебуває 545 осіб, які засуджені до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

Керівникам піднаглядних органів та установ прокуратурою внесено 13 вказівок про усунення виявлених порушень, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 посадових осіб, 1 особу, яка незаконно утримувалась у психіатричній лікарні, звільнено. Крім цього, задокументовано та розпочато досудове слідство у кримінальному провадженні за фактом фальсифікації лікарем-психіатром медичної документації щодо особи, до якої за вчинення злочинів застосовано заходи медичного характеру.  Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано для розгляду до Луцького міськрайонного суду.

Прокуратура реагувала на факти порушення режиму ізоляції, протипожежних та санітарних норм, які створюють небезпеку утримуваним особам та персоналу ізолятора тимчасового тримання №1 м. Луцька ГУНП в області; недотримання вимог чинного законодавства при здійсненні примусового лікування у Волинській обласній психіатричній лікарні №1 міста Луцька; неналежного проведення органами поліції профілактичної роботи з особами, які відбувають покарання не пов’язані з позбавленням волі; порушення органами поліції вимог законодавства при затриманні осіб, бездіяльність органів ДВС по виконанню покарань у кримінальних провадженнях.

Прокурорами місцевої прокуратури забезпечено участь у судовому розгляді 96 проваджень з питань виконання рішень судів у кримінальних провадженнях, до суду скеровано 4 подання про зміну міри покарання засудженим у зв’язку з ухиленням від його виконання, з яких 3 на даний час розглянуті.

 

Представництво інтересів держави та громадянина в суді

 

Впродовж 6 місяців 2016 року Луцькою місцевою прокуратурою подано до суду 26 позовних заяв в інтересах держави на загальну суму 19228 тис. грн., з яких що стосуються Луцького району 6 позовів на суму 18092 тис. грн.

Зокрема, це позови:

-   про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями (витрати комунальних лікувальних закладів на лікування потерпілих від злочинів) – 2 позови на суму 6 тис. грн.;

-   про визнання незаконним договору оренди землі та зобов’язання її повернути – 1 позов на 18072 тис. грн.

-   про приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог Податкового кодексу України щодо розміру орендної плати за землю – 3 позови.

Упродовж вказаного періоду задоволено позовів на суму 1033 тис. грн., добровільно відшкодовано за закритими справами 99 тис. грн., в задоволенні 1 позову відмовлено, рішення суду в якому оскаржено в апеляційному порядку.

Поряд з цим, прокуратурою здійснено вступ у розгляд 3 справ та попереджено стягнення коштів з державного бюджету на суму 254 тис. грн.

Забезпечено участь у розгляді судами 44 цивільних та господарських справ, з яких 27 справ обов'язкової категорії участі прокурора у розгляді судами справ (25 справ про госпіталізацію осіб до психіатричного закладу, 2 справи про позбавлення батьківських прав).

У трьох судових справах ініційовано оскарження рішень Луцького міськрайонного суду в апеляційному порядку.

Впродовж 6 місяців 2016 року за позовами місцевої прокуратури виконано судових рішень на 1961 тис. грн. Використовуючи повноваження учасника виконавчого провадження прокурорами внесено 11 скарг на бездіяльність  державних виконавців органів ДВС, які задоволені.

 

У відповідності до вимог Закону України "Про запобігання корупції" органи прокуратури є спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції.

Впродовж 1 півріччя 2016 року місцевою прокуратурою на підставі ст. 65 Закону України "Про запобігання корупції" внесено 13 подань керівникам державних органів та установ про усунення порушень Закону України «Про запобігання корупції» щодо декларування доходів. Поряд з цим, складено 8 протоколів про адміністративні правопорушення пов’язані з корупцією відносно депутатів та голів сільських рад за ст. 172-7 та ст. 172-6 КУпАП, за результатами розгляду яких Луцьким міськрайонним судом до адміністративної відповідальності притягнуто 5 осіб, щодо 1 депутата ради матеріали знаходяться на розгляді в суді.

 

Стан роботи з розгляду звернень громадян, запитів на отримання публічної інформації реалізації принципу гласності

 

Упродовж І півріччя 2016 року до місцевої прокуратури надійшло 620 звернень громадян, з яких 5 задоволено. В той же час, кожне друге звернення у відповідності до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про звернення громадян" направлено за належністю в інші відомства.

Крім того, впродовж вказаного періоду розглянуто 8 запитів на отримання публічної інформації, 3 з яких задоволено, на інші надано роз’яснення та направлено відповідному розпоряднику інформації.

Реалізовуючи принцип гласності, прокуратурою постійно висвітлюються у засобах масової інформації результати своєї діяльності. Так, працівниками прокуратури здійснено 40 виступів у засобах масової інформації.

 

кількість переглядів: 1054