Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.02.2024

Волинські прокурори - на захисті культурної спадщини. ВІДЕО

За втручання прокуратури на Волині органи місцевого самоврядування  населених пунктів, включених до Списку історичних населених місць України, після тривалої бездіяльності розпочали розроблення  історико-архітектурних опорних планів. 

Наявність історико-архітектурного опорного плану унеможливлює хаотичну та несанкціоновану забудову міст і селищ і забезпечує збереження пам'яток історії та культури.

До затвердженого Кабінетом Міністрів України Списку історичних населених місць увійшло 20 міст, селищ та сіл на Волині.

Одним із таких місць є відоме кожному українцю Берестечко – свідок битви 100-тисячного Війська Запорозького під командуванням Богдана Хмельницького із 200-тисячною армією Речі Посполитої, яка відбулася 1651 року.

Луцька окружна прокуратура Волинської області зверталася до Волинського окружного адміністративного суду із позовом, аби визнати бездіяльність Берестечківської міської ради протиправною та зобов'язати розробити історико-архітектурний опорний план міста.

Рішенням суду, яке набрало законної сили, позов задоволено. Вживаються заходи задля його виконання.

На виконання рішення суду за позовом Ковельської окружної прокуратури розробляється історико-архітектурний опорний план селища Головне, історія якого налічує понад 500 років.

Також за результатами розгляду справи за позовом прокурорів вказаної прокуратури органом місцевого самоврядування – Турійською селищною радою – ухвалено рішення про розроблення науково-проектної документації  згаданого ще в «Повісті минулих літ» селища Турійськ.

https://youtu.be/pYGHMwm60fg

Пресслужба обласної прокуратури

кількість переглядів: 343