Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
31.05.2023

Прокурори вимагають від міської ради розробити історико-архітектурний опорний план Берестечка

Луцька окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України та департаменту культури, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації, аби визнати протиправною бездіяльність Берестечківської міської ради та зобов'язати орган місцевого самоврядування розробити історико-архітектурний опорний план міста.

Прокурори з'ясували, що попри те, що Берестечко включене до Списку історичних населених місць по Волинській області, а Міністерство культури та інформаційної політики зверталося до міської ради щодо необхідності виконання вимог чинного законодавства  та розроблення  історико-архітектурного опорного плану, такий план досі не розроблений.

Відсутність опорного плану створює загрозу самовільної, хаотичної або неконтрольованої забудови історичних центрів на території, руйнування пам’яток історії та культури, а також знищення історичної спадщини громади.

Втрутившись в ситуацію, прокурори в суді вимагатимуть зобов'язати міську раду розробити  історико-архітектурний опорний план міста.

 

Пресслужба обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 499