16.04.2019

За втручання прокуратури фермери звільнили самовільно зайняту земельну ділянку вартістю 4,5 млн грн. на Ковельщині

Ковельською місцевою прокуратурою вжито заходи представницького характеру в інтересах держави щодо запобігання незаконному використанню земельних ділянок.

Так, рішенням господарського суду Волинської області від 16 квітня 2019 року задоволено позовні вимоги Ковельської місцевої прокуратури щодо зобов’язання голови одного із фермерських господарств Ковельщини звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0, 44 га сільськогосподарського призначення ринковою вартістю близько 4,5 млн грн., яка розташована за межами населених пунктів  Люблинецької об’єднаної територіальної громади.

Підставою для звернення прокурором до суду в інтересах держави слугувало самостійне виявлення місцевою прокуратурою факту порушення вимог земельного законодавства та у подальшому скерування інформації до уповноваженого органу – Головного управління Держгеокадастру в області, спеціалістами якого і зафіксовано наявність порушень щодо самовільного захоплення ділянки.

З урахуванням того, що фермер не вжив заходів до усунення порушень вимог Земельного кодексу України у строки, визначені приписом контролюючого органу, зокрема щодо звернення із відповідною заявою, виготовлення проекту землеустрою щодо отримання землі в оренду, прокурор звернувся із позовом до суду.

За втручання прокуратури рішеннями суду відновлено стан законності щодо користування земельною ділянкою та права територіальної громади.

 

Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 617