09.04.2019

Керівнику батальйону спеціального призначення терористичної організації «ДНР» оголошено про підозру у вчиненні терористичних актів, що призвели до загибелі українських військовослужбовців

За результатами злагодженої та ефективної роботи прокуратури Волинської області, слідчого відділу та оперативних підрозділів Управління СБУ в області, Головного управління військової контррозвідки СБУ, Військової служби правопорядку у Збройних силах України та Головного управління Національної поліції в області розкрито терористичний акт, вчинений у перший рік військового протистояння в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької області.
Установлено, що 13 вересня 2014 року бойові підрозділи терористичної організації "ДНР" силами близько 300 чоловік під керуванням бойовика з позивним "Душман", в супроводі двох танків та трьох БМП, з метою захоплення територій, порушення громадської безпеки, залякування населення та впливу на прийняття рішень органами державної влади України, вчинили озброєний напад на один із блокпостів Збройних сил України на території Донецької області. У ході бойового зіткнення вони убили трьох та поранили одинадцять військовослужбовців, а також знищили майно військової частини, у тому числі дві одиниці техніки, вартістю близько 300 тис. грн.
Двох українських солдатів бойовики полонили. На тепер цих військовослужбовців, які не раз зазнали ворожих тортур та знущань, із полону звільнено.
Наразі зібрано достатньо доказів вчинення керівником батальйону спеціального призначення терористичної організації «ДНР» - "Душманом" - терористичних актів та незаконного викрадення і позбавлення волі людей (кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 258, ч.2 ст. 146 КК України).
У подальшому бойовика буде оголошено в розшук, а також отримано дозвіл на його затримання та розпочато щодо нього спеціальне (заочне) досудове розслідування, а надалі - й спеціальний судовий розгляд.
Зауважимо, що за вчинені ним злочини Кримінальним кодексом України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.

Прес-служба прокуратури області

Type the text here

кількість переглядів: 552