Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
22.04.2024

Взяла участь в організації псевдореферендуму на Донеччині – на Волині судили колаборантку

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Волинської обласної прокуратури Луцький міськрайонний суд в порядку спеціального судового провадження  визнав 56-річну жительку села Миколаївка Волноваського району Донецької області винуватою у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Доведено, що жінка після окупації територій Донецької області російськими військами добровільно взяла участь в організації  та проведенні незаконного «референдуму днр з питань входження в склад рф на правах суб'єкта рф» на території села Бугас Волноваського району Донецької області як член «дільничної комісії територіальної комісії референдуму центральної виборчої комісії днр».

Публічно закликаючи до проведення псевдореферендуму та демонструючи свою відданість окупантам, вона просувала ідеї проросійської спрямованості, незворотного і стабільного існування на теренах Донецької області влади рф та наративи «руского міра».

Згодом, як «член комісії», жінка здійснювала обхід приватних домоволодінь у селі з метою роздачі та збору бюлетенів, брала активну участь у проведенні «референдуму» на дільницях для голосування, а також у підрахунку голосів.

До окупації громадянка обіймала посаду у Ольгинській селищній військово-цивільній адміністрації.

Суд призначив їй покарання у виді восьми років позбавлення волі із позбавленням на 15 років права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, органах державного управління і контролю, підприємствах і організаціях державної та комунальної власності, а також із конфіскацією майна.

Досудове розслідування: УСБУ у Волинській області.

Пресслужба обласної прокуратури

кількість переглядів: 149