06.12.2017

Прокуратура Волині забезпечує вжиття заходів до виконання вимог міжнародних договорів щодо екстрадиції осіб

Однією з форм міжнародної співпраці держав у боротьбі зі злочинністю є екстрадиція, яка полягає в арешті і передачі однією державою іншій (за відповідним клопотанням) особи, що підозрюється або обвинувачується в скоєнні злочину, або ж уже засудженого злочинця.

У реаліях сьогодення, коли значно збільшилися міграційні потоки між країнами, правопорушники намагаються уникати кримінальної відповідальності та покарання, використовуючи можливість виїзду за кордон.

Поряд із цим, прокуратура області вживає заходів, спрямованих на оголошення правопорушників у міжнародний розшук та повернення їх в Україну, а також на видачу таких осіб у інші держави.

Упродовж поточного року прокуратурою області організовано підготовлення та ініційовано скерування за кордон (у Королівство Нідерланди, Італійську та Литовську Республіки) трьох клопотань про видачу осіб, які вчинили на території України правопорушення, пов'язані з незаконним обігом психотропних речовин, вчинені у складі організованої групи, викраденням майна, в тому числі в особливо великих розмірах.

На даний час одне клопотання уже задоволено та особу з Литовської Республіки доставлено на Волинь. Щодо неї обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та проводяться процесуальні дії.

У свою чергу, прокуратурою Волинської області проведено екстрадиційні перевірки щодо чотирьох осіб, які вчинили кримінальні правопорушення на території інших країн і за орієнтуванням Інтерполу були затримані або уже відбували покарання на Волині.

За результатами цих перевірок здійснено етапування двох осіб для передачі компетентним органам Азербайджанської Республіки та Королівства Іспанія. Щодо однієї особи перевірка ще триває.

Зокрема, у листопаді 2017 року з Державної установи "Луцький слідчий ізолятор" етаповано затриманого на Волині громадянина Республіки Білорусь, який на території Королівства Іспанія, з поміж іншого, приймав участь у складі організованої групи у легалізації грошових коштів на суму майже 300 000 євро.

Прокуратура області і надалі вживатиме заходів до забезпечення невідворотності відповідальності за вчиненні кримінальні правопорушення та виконання вимог міжнародних договорів з даного питання.

 

Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 50