10.08.2021

За втручання прокуратури у власність держави на Волині повернуто земельну ділянку лісового фонду вартістю 14,6 мільйона гривень

 Господарський суд Волинської області задоволив позовні вимоги Волинської обласної прокуратури та повернув у державну власність земельну ділянку площею майже 9 га й вартістю 14,6 млн грн на території Ковельського району Волинської області.

Прокурори звернулися в суд із позовом в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до Ковельської райдержадміністрації та Головного Управління Держгеокадастру у Волинській області, аби витребувати у власність держави земельну ділянку, цільове призначення якої було незаконно змінене.

Землі, які належать до земель лісового фонду, були неправомірно вилучені у державного лісогосподарського підприємства, зареєстровані як землі сільськогосподарського призначення та передані у власність Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, яке мало намір ними розпоряджатися.

У суді прокурори довели незаконність цієї оборудки й рішенням суду земельна ділянка витребувана із незаконного володіння та повернута у власність держави.

Зауважимо, що органами обласної прокуратури цьогоріч подано 8 позовних заяв щодо повернення державі неправомірно вилучених земель лісогосподарського призначення площею понад 100 га та вартістю більше 146 млн гривень. На тепер із них задоволено два позови на суму 16,8 млн грн, інші перебувають в провадженні суду.

 

Пресслужба обласної прокуратури

кількість переглядів: 253