06.01.2021

Прокурори застерігають: "Ваш син в поліції" – шахрайська схема!

Схема шахрайства "Ваш родич у поліції" - не нова, проте волиняни продовжують потерпати від неї, позбуваючись значних сум грошей. І часто жертвами шахраїв стають саме люди похилого віку.

Так, 05 січня 2021 року 79-річна жителька Луцька перерахувала зловмисникам 30 тисяч гривень, бажаючи залагодити ситуацію з потерпілими від ДТП, яку нібито скоїв його син.

Жінці потелефонували "із поліції" та повідомили прикру новину – в аварії, спричиненій сином, постраждала людина, потрібні гроші на лікування, інакше сину загрожує тривалий термін ув'язнення. Проте і з потерпілими, і з правоохоронцями усе можна владнати за гроші. Пенсіонерка погодилася – і позбулася усіх заощаджень.

Луцька місцева прокуратура знову звертається до громадян із проханням повідомляти правоохоронні органи про телефонні дзвінки таких "правоохоронців", які розповідають, що ваш близький родич вчинив ДТП чи інший злочин і, аби залагодити  справу з потерпілими та поліцією, необхідно переказати якусь суму на вказаний шахраями картковий рахунок або віддати гроші визначеній особі.

У жодному разі не надсилайте і не передавайте кошти шахраям у таких випадках та обов’язково звертайтеся із заявами про факти таких дій у правоохоронні органи.

Попередьте своїх родичів похилого віку про можливі шахрайські дії зловмисників.

І ще варто пам’ятати, що погодившись таким чином "вирішувати" реальну ситуацію, ви стаєте учасником злочину, адже за надання неправомірної вигоди передбачено кримінальну відповідальність.

 

Пресслужба обласної прокуратури

 

 

кількість переглядів: 218