20.05.2020

Прокуратура домоглася розірвання договору закупівлі продуктів харчування для дітей, укладеного із порушеннями законодавства

Прокуратура Волинської області звернулася до Господарського суду області, аби визнати недійсним договір купівлі-продажу молочних продуктів для дитячих навчальних закладів, укладений між однією з сільських рад та суб’єктом господарювання.

Прокурори з'ясували, що попри встановлену Законом України "Про публічні закупівлі" заборону здійснювати за бюджетні кошти придбання товарів на суму понад 200 тис. грн без проведення відкритих торгів чи  переговорної процедури, сільрада у січні 2020 року уклала із підприємцем договір на поставку продуктів харчування для дітей на суму 320 тис. грн без проведення цих процедур.

Позаяк орган місцевого самоврядування порушив вимоги Закону щодо раціонального та ефективного використання бюджетних коштів, прокурори в суді наполягали на визнанні договору недійсним.

За результатами судового розгляду провадження у справі закрито, оскільки сторони у добровільному порядку розірвали спірний договір та припинили за ним будь-які зобов'язання.

За втручання прокуратури попереджено незаконне витрачання 320 тис грн. бюджетних коштів.

 

Пресслужба прокуратури області

 

кількість переглядів: 138