15.04.2020

Володимир-Волинські прокурори в суді вимагатимуть стягнення з орендаря землі понад 360 тис. грн заборгованої орендної плати

Володимир-Волинська місцева прокуратура звернулася до  Господарського суду Волинської області із позовом в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації, Володимир-Волинської РДА та Зимнівської сільської ради Володимир-Волинського району, аби стягнути із суб’єкта господарювання заборгованість з орендної плати за землю та пеню в сумі понад 360 тис. грн.
Підставою пред’явлення позову стало систематичне порушення орендарем умов договору оренди земельної ділянки площею понад 6 га поблизу села Зимне.
Прокурори з'ясували, що ділянку підприємство орендує з липня 2008 року.
У січні 2018 року за результатами розгляду позовної заяви Володимир-Волинської місцевої прокуратури постановою Рівненського апеляційного господарського суду у договір оренди внесено зміни щодо розміру орендної плати.
У відповідності до чинного законодавства, орендна плата відтоді становить  3% від нормативної грошової оцінки землі на рік і, систематично вносячи її в неповному розмірі, на тепер орендар заборгував до бюджету понад 360 тис. грн.
Орендодавець же, попри значні фінансові втрати бюджету,  жодних заходів задля стягнення заборгованості не вживав, відтак у ситуацію втрутилася прокуратура і й у суді прокурори  вимагатимуть стягнути з орендаря заборговану орендну плату.

Пресслужба прокуратури області
кількість переглядів: 208