07.04.2020

За втручання прокуратури упереджено незаконну забудову Луцька

Волинський окружний адміністративний суд задоволив позов Луцької місцевої прокуратури та визнав протиправним і нечинним ухвалене у листопаді 2019 року рішення виконкому Луцької міської ради про затвердження детального плану території на вулиці Рівненській в обласному центрі Волині.

 Таким чином завдяки втручанню прокуратури упереджено незаконну забудову Луцька та можливий негативний вплив на стан здоров'я громадян.

Нагадаємо, прокурори втрутилися в ситуацію, з’ясувавши, що наприкінці 2018 року виконавчий комітет Луцької міської ради в порушення вимог чинного законодавства, всупереч положенням Генерального плану та плану зонування території міста Луцька, затвердив детальний план території житлового кварталу на вулиці Рівненській, яким у зоні розміщення комунальних підприємств та санітарно-захисній зоні виробничо-складських об’єктів IV-V класів шкідливості передбачено будівництво житла.

Суди першої та апеляційної інстанцій погодилися з позицією прокуратури області й визнали таке рішення виконкому протиправним та нечинним.

Не зважаючи на рішення суду, яке набрало законної сили, не усунувши порушення вимог законодавства, які слугували підставою для його прийняття, виконкомом Луцької міської ради у листопаді 2019 року повторно ухвалив рішення про затвердження містобудівної документації, яка дозволяє будівництво у забороненій зоні.

Прокурори у лютому 2020 року знову звернулися в суд, аби визнати і це рішення виконкому протиправним та нечинним.

Суд задоволив позов, відтак завдяки принциповій позиції прокурорів незаконну забудову Луцька вкотре упереджено.

 

Пресслужба прокуратури області

 

 

кількість переглядів: 187