14.02.2020

Прокурори у судах всіх інстанцій довели незаконність дій Луцької міської ради щодо зменшення ПАТ "ЛДБК" коштів пайової участі в розвиток інфраструктури міста на понад 1 млн грн

Верховний суд залишив у силі рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позовні вимоги Луцької місцевої прокуратури та визнано незаконність дій Луцької міської ради щодо зменшення Приватному акціонерному товариству «Луцький домобудівельний комбінат» на понад 1 млн грн  коштів пайової участі у розвиток інфраструктури Луцька.

Як уже повідомлялося, правовими підставами звернення прокурорів до суду в інтересах держави стали норми Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно яких забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких інших послуг, крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Всупереч вимог Закону, Луцька міська рада безпідставно зменшила ПАТ «ЛДБК» кошти пайової участі в сумі 1 036 385  грн, у зв’язку з проведенням робіт із реконструкції парку на розі вулиць Конякіна-Гордіюк в обласному центрі Волині.

За результатами розгляду справи рішенням суду першої інстанції позовні вимоги прокурора було задоволено - визнано недійсною додаткову угоду до договору пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, якою зменшено ПАТ «ЛДБК» кошти пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів на понад 1 млн грн.

Проте підприємство оскаржило це рішення в апеляційному, а потім у касаційному порядку.

Суди усіх інстанцій пристали на позицію прокуратури й відмовили у задоволенні скарг забудовників.

Відтак завдяки принциповій позиції Луцької місцевої прокуратури захищено права територіальної громади Луцька, а кошти в сумі понад 1 млн. грн. надійдуть до бюджету міста.

 

Пресслужба прокуратури області

 

кількість переглядів: 647