11.01.2020

Колишньому волинському беркутівцю повідомлено про підозру у державній зраді

За процесуального керівництва прокуратури Волинської області колишньому працівнику спецпідрозділу «Беркут» УМВС України в області повідомлено про підозру у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 110 КК України).

          Установлено, що правоохоронець у березні-квітні 2014 року, під час збройної агресії Російської Федерації проти України та анексії Автономної Республіки Крим,  вступив на службу до утвореного згідно законодавства РФ спеціального підрозділу внутрішніх військ Управління Міністерства внутрішніх справ РФ у Севастополі – загону міліції особливого призначення «Беркут» (у подальшому – Управління Федеральної служби військ Національної гвардії РФ у Севастополі), де проходить службу і тепер на керівних посадах.                                                                                  

           Окрім того, у соціальній мережі «Вконтакте» під вигаданим ім’ям він розмістив низку дописів, які містять заклики до зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, поєднані із розпалюванням національної ворожнечі.

          Триває досудове розслідування.

Зауважимо, що за вчинення таких злочинів Кримінальним кодексом України передбачене покарання аж до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Пресслужба прокуратури області

кількість переглядів: 499