24.07.2019

За втручання прокуратури 940 га землі на Старовижівщині повернулося у власність держави

Волинський обласний адміністративний суд, задоволивши позов Ковельської місцевої прокуратури, визнав протиправним та скасував рішення Старовижівської районної ради від 07 грудня 2016 року щодо затвердження проекту землеустрою про встановлення та зміни меж села Любохини Старовижівського району.

На виконання листа прокуратури Головне управління Держеокадастру у Волинській області встановило, що дія чинного генерального плану села Любохини не обґрунтовує розширення меж цього населеного пункту.

Новий генеральний план населеного пункту села із включенням до нього земельної ділянки площею 939 га не розроблявся та не затверджувався, що є порушенням Закону України «Про землеустрій» та Земельного Кодексу України.

Відтак суд задоволив позовні вимоги прокуратури, визнав протиправним та скасував незаконне рішення Старовижівської районної ради про зміни меж села.

Таким чином земельну ділянку повернуто у власність держави та попереджено подальше розпорядження нею Любохинівською сільською радою, оскільки  це  суперечило чинному законодавству у сфері земельних відносин, створювало передумови для незаконної забудови територій та їх відчуження у приватну власність фізичних чи юридичних осіб.

 

Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 270