Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
12.06.2019

У прокуратурі Волині обговорили стан запобігання та протидії в області злочинам, пов’язаним із фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян. ФОТО

Сьогодні у прокуратурі Волині під головуванням виконувача обов’язків прокурора області Ігоря Цюприка відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів області з питань запобігання та протидії злочинам, пов’язаним із фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян.
У нараді взяли участь керівники Головного управління Національної поліції, Управління Служби безпеки України, Управління патрульної поліції, Управління Державної служби із надзвичайних ситуацій в області та відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Поліського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Розпочинаючи нараду, виконувач обов’язків прокурора Волині зауважив, що із 31 травня по 10 червня 2019 року на електронні адреси правоохоронних органів області надійшло 22 повідомлення про мінування 234 об’єктів на території міста Луцька - закладів охорони здоров’я, торгових центрів, магазинів, житлових будинків. У деяких із цих повідомлень містилися погрози вибухів у разі невиконання вимог щодо визнання на державному рівні самостійності і незалежності Донецької, Луганської та Одеської «народних республік».
Щоразу на місце події виїжджали працівники Головного управління Національної поліції, Управління патрульної поліції, Управління Державної служби із надзвичайних ситуацій області, вибухотехнічної лабораторії Волинського НДЕКЦ. За результатами обстежень територій та будівель вибухових пристроїв чи вибухових речовин не виявлено.
Органами досудового розслідування Національної поліції у Волинській області розпочато кримінальні провадження за фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, а слідчим відділом УСБУ у Волинській області - за фактом погроз вчинення терористичних актів.
Масові повідомлення про замінування об’єктів у обласному центрі Волині стали реальною проблемою, вони спричинюють втрату значних матеріальних ресурсів, створюють напругу у суспільстві, адже іноді по кілька разів на день поспіль доводиться евакуйовувати громадян із лікувальних, навчальних закладів, житлових будинків.
Правоохоронці області докладають максимум зусиль, аби розкрити ці злочини та унеможливити їх вчинення надалі, задля цього проведено значний об’єм слідчих (розшукових) дій. Зважаючи на можливе вчинення цих злочинів громадянами інших держав, подано запити про правову допомогу до міжнародних організацій – Європолу та Інтерполу.
При цьому є нагальна необхідність напрацювання шляхів реальної та системної спільної протидії таким правопорушенням. Діяльність усіх правоохоронних органів, у тому числі негласного характеру – потребує активізації та  удосконалення.
Нових підходів та системності потребує і превентивна діяльність правоохоронців, насамперед, щодо роз’яснювальної роботи серед населення, адже лише завдяки роз’ясненням люди будуть з розумінням ставитися до необхідності проведення усіх дій, пов’язаних із ліквідацією загрози вибуху чи будь-якого іншого терористичного акту.
За результатами обговорення учасниками наради розроблено заходи задля оптимізації та підвищення ефективності діяльності із попередження, виявлення, припинення та розслідування злочинів, пов’язаних із  фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян та фактами погроз вчинення терористичних актів, а також створено постійно діючу міжвідомчу робочу групу з питань протидії таким явищам та розкриття таких злочинів.


Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 1987