23.05.2019

Прокурори вимагають повернути громаді на Маневиччині приміщення клубу, надане підприємцю в оренду із порушеннями законодавства

Маневицька місцева прокуратура звернулася до Господарського суду Волинської області з позовом в інтересах держави в особі Новорудської сільської ради до підприємця, аби визнати незаконним договір оренди комунального майна та зобов’язати суб’єкт господарювання  повернути громаді орендоване  приміщення.
Вивчаючи стан дотримання вимог законодавства у сфері використання об’єктів комунальної власності, прокурори з'ясували, що приміщення  клубу в селі Градиськ Маневицького району було надано в оренду підприємцю із порушеннями законодавства.
Так, при укладенні у 2016 році договору оренди не проводилася оцінка майна, а це впливає на визначення розміру орендної плати (балансова вартість майна становить 45 226 грн, ринкова ж вартість об’єкта оренди згідно оцінок експертів – понад 500 тис грн).
Усупереч вимогам закону договір не посвідчений нотаріально та не здійснено його державну реєстрацію.
Відсутній в договорі порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об’єкта оренди, обов’язок  щодо забезпечення пожежної безпеки майна покладено лише орендодавця. При цьому орендар досі не застрахував орендоване майно.
Відтак прокурори  в суді вимагатимуть визнання договору оренди незаконним та повернення приміщення клубу громаді.

Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 574