17.04.2019

За втручання прокуратури Волині недобросовісний орендар повернув громаді землю вартістю 15 млн грн, за яку не платив та використовував не за призначенням

Ковельська місцева прокуратура вжила заходів представницького характеру в інтересах держави щодо запобігання незаконному використанню земельних ділянок.

Так, рішенням господарського суду Волинської області від 16 квітня 2019 року задоволено позовні вимоги місцевої прокуратури щодо розірвання договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 4,5 га й вартістю 15 млн грн, розташованої на території Зеленської сільської ради, укладеного органом місцевого самоврядування з головою одного з місцевих фермерських господарств ще у 2001 році. 

Підставою для звернення прокурором до суду в інтересах держави слугувало невиконання упродовж 7 років  орендарем істотних умов договору, зокрема систематичне невнесення орендної плати, у зв’язку з чим заборгованість за використання землі склала понад 45 тис грн. Крім цього, земельна ділянка не використовувалась за призначенням.

Як наслідок, незаконні дії орендаря порушували інтереси територіальної громади щодо наповнення місцевого бюджету та продуктивного використання землі для ведення сільськогосподарського виробництва.

За втручання прокуратури рішенням суду відновлено стан законності щодо користування земельною ділянкою та захищено права територіальної громади.

 

Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 493