08.04.2019

Як не стати жертвою шахраїв, купуючи товари в Інтернеті

Купівля чи продаж товару через мережу Інтернет – річ звична, хоч і не позбавлена ризиків, і волиняни чи не щодня стають жертвами шахраїв, які продають неіснуючі товари, вимагаючи за них передоплату, або купують щось, не заплативши.

Маючи намір купити автомобіль, пропозиція про продаж якого була виставлена на популярному сайті, мешканець міста Суми перерахував на рахунок, зареєстрований на лучанку, 172 000 грн.

Бажаючи придбати за привабливою ціною предмети широкого вжитку (автошини, мобільний телефон, кросівки тощо) волиняни упродовж останнього тижня перераховували на вказані псевдо-продавцями банківські рахунки передоплату або і повну вартість товару в сумі від 1020 до 5200 грн. Звісно, після отримання коштів, шахраї  більше на зв'язок із покупцями не виходили.

Мешканець Луцька, бажаючи продати дитячий візок, розмістив оголошення про це на сайті OLX, а опісля, коли подзвонили "покупці", слухняно підійшов до банкомата і виконав усі їхні команди, нібито для того, щоб змогти отримати від них переказ - увів усі необхідні дані, відтак своїми діями дозволив шахраям заволодіти всіма наявними у нього на банківській картці грошима.

Прокуратура Волині укотре звертається до краян з проханням бути уважними та обережними, купуючи товари через мережу Інтернет, в жодному разі не здійснювати оплату чи передоплату за товар шляхом перерахунку безготівкових коштів, а замовляти товар з доставкою у відділення кур’єрських служб і тільки після огляду замовленого товару оплачувати його.

У випадку продажу товару не повідомляйте в оголошеннях зайвої особистої інформації, лише номер картки, на рахунку якої не повинно бути жодних коштів, а краще просіть надіслати гроші готівкою на поштове відділення чи розрахуватися у відділенні поштового оператора під час одержання товару. І пам’ятайте – для того, щоб хтось переказав вам гроші на картку – жодних відомостей, окрім номеру картки, йому знати не потрібно!

Лиш ваша пильність та здоровий глузд убезпечить вас від шахрайських дій!

 

Прес-служба прокуратури області

кількість переглядів: 553