18.03.2021

За втручання прокуратури територіальній громаді на Волині повернуто земельні ділянки вартістю 151 млн грн, які орендар використовував не за цільовим призначенням

На виконання рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов прокуратури в інтересах держави в особі Дрозднівської сільської ради Ковельського району, розірвано договір оренди, укладений між органом місцевого самоврядування і господарським товариством, та територіальній громаді повернуто землі вартістю 151 мільйон гривень.

Прокурори з'ясували, що суб’єкт господарювання, орендуючи з 2018 року  земельні частки (паї) площею понад 160 га, розташовані на території сільської ради, всупереч Закону та договору оренди розорав частину землі й засіяв сіножаті і пасовища сільськогосподарськими культурами, використавши таким чином землю не за цільовим призначенням. 

 При цьому орендну плату за використання цих земель орендар платив до місцевого бюджету як за сіножаті та пасовища, а не за ріллю, що, відповідно до нормативної грошової оцінки земель, утричі менше, ніж могла отримувати територіальна громада.

 На захист інтересів громади стала прокуратура. Прокурори відстояли свою позицію в судах першої та апеляційної інстанцій.

 Нині постановлене за позовом прокуратури рішення суду виконане, договір оренди розірваний, земля повернута громаді.

 

Пресслужба обласної прокуратури

 

 

кількість переглядів: 287