22.05.2020

Прокуратура Волинської області нагадує суб’єктам декларування про необхідність подати щорічну декларацію до 1 червня 2020 року

Прокуратура Волинської області нагадує суб’єктам декларування, що            о 00 годин 00 хвилин 01 червня 2020 року завершується кінцевий термін подачі ними щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування, за 2019 рік.

Термін був перенесений на цю дату з 1 квітня 2020 у зв’язку із встановленням в Україні карантинно-обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Прокуратура області звертається до суб’єктів декларування із проханням вчасно подати декларацію, аби не бути притягнутими до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Нагадаємо, санкцією ст. 3661 КК України за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації передбачено покарання до двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За несвоєчасне подання без поважних причин суб’єктом декларування такої декларації санкцією ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання у виді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У 2020 році на Волині до адміністративної відповідальності за вчинення у сфері фінансового контролю правопорушень, пов’язаних із корупцією, судами притягнуто із накладенням стягнень у виді штрафів 23 суб’єкти декларування різного рівня та категорій.

Більшість із них  - за несвоєчасне подання без поважних причин щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування, за минулі роки.

 

Пресслужба прокуратури області

 

кількість переглядів: 200